Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Witamy na naszym blogu

 

Naprawa kanalizacji metodą bezwykopową

Kanalizacja, podobnie jak wszystkie inne instalacje użytkowe, może wymagać regularnego czyszczenia, okresowej konserwacji, a także naprawy w przypadku wystąpienia uszkodzeń. W tym artykule skupimy się na naprawach kanalizacji metodą bezwykopową, które realizowane są przez firmę AS-EKO. Jest to tzw. renowacja rękawem. Przedstawimy skrótowy przebieg prac z zastosowaniem tej metody, jej zastosowanie, a także najważniejsze zalety.

Czytaj więcej...

Kiedy należy wezwać pogotowie kanalizacyjne?

Prawie każdy słyszał kiedyś o pogotowiu kanalizacyjnym, jednak mało ludzi zdaje sobie sprawę jakie usługi świadczy oraz kiedy dokładnie powinno się je wzywać. Od czego jest pogotowie kanalizacyjne i w jakich sytuacjach może nam pomóc?

Czytaj więcej...

przeglądy instalacji sanitarnej

Jak często należy czyścić kanalizację?

Przepływająca przez rury woda i niesione przez nią nieczystości, powodują, że na wewnętrznych ścianach rur kanalizacyjnych z czasem gromadzi się osad i stopniowo zmniejsza ich średnicę. W miarę upływu czasu może to spowodować powstanie zatorów. Zapchana rura kanalizacyjna może być dla domowników prawdziwą udręką, to właśnie z niej może unosić się w domu nieprzyjemny zapach, a woda w zlewie może spływać za wolno. Aby zapobiec takim przykrym sytuacjom, trzeba regularnie czyścić kanalizację ze złogów oraz zanieczyszczeń.

Czytaj więcej...

Niedrożna toaleta

Problem zatkanych toalet pojawia się wszędzie, zarówno w przypadku domowego zacisza, jak i w toaletach publicznych. Niezależnie gdzie pojawi się problem nie jest ona najbardziej komfortową sytuacją. Przede wszystkim uniemożliwia normalne korzystanie z łazienki, a także wpływa niekorzystnie na panujące w niej warunki higieniczne.

Czytaj więcej...

Kamera w inspekcji tv kanalizacji

Inspekcja kanałów nieprzechodnich o małej średnicy jeszcze do niedawna polegało zwyczajowo na opuszczeniu do dwóch sąsiednich studzienek lampy i lusterka, a następnie sprawdzeniu stopnia przenikania światła. Brak światła z drugiej strony świadczył najczęściej o istnieniu zatoru lub nawet zawaleniu kanału. Metoda ta była szybka, tania, ale niestety mało dokładna.

Czytaj więcej...

Jak usunąć korzenie przerastające rury kanalizacyjne

Korzenie drzew, które przerastają rury kanalizacyjne prowadzą do wielu problemów. Nie tylko w przypadkach skrajnych powodują zapychanie się sieci kanalizacyjnej, ale nawet w kiedy pojawienia się nawet niewielkich przerostów mogą zacząć obniżać przepustowość rur. Warto również podkreślić, że niejednokrotnie korzenie przyczyniają się do mechanicznych uszkodzeń powstających w sieci.

Czytaj więcej...

Metody naprawy kanalizacji

Sieci kanalizacyjne często ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom, w związku z czym obserwuje się takie niekorzystne zjawiska jak eksfiltracja ścieków do gruntu, czy infiltracja wody gruntowej do kanałów. Pierwsze zjawisko prowadzi do zanieczyszczenia gruntu, drugie natomiast jest powodem przeciążenia sieci kanalizacyjnej a co za tym idzie oczyszczalni ścieków. Ponadto pojawiają się również doraźne problemy związane z awarią kanalizacji, jak na przykład wybijanie treści z toalety czy zalewanie budynków.

Czytaj więcej...

Przegląd instalacji kanalizacyjnej

W przypadku, kiedy posiadamy dom jednorodzinny, odpowiedzialność za jego stan techniczny spada na nasze barki. Niektóre z działań dotyczących budynku są uregulowane prawnie. Zgodnie z art. 62. Prawa budowlanego właściciel domu jednorodzinnego ma obowiązek organizowania i przeprowadzania co najmniej raz w roku kontroli stanu technicznego instalacji gazowej, przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Czytaj więcej...