Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Przegląd instalacji kanalizacyjnej

Równie istotne aczkolwiek nie regulowane bezpośrednio przez prawo jest kontrolowanie stanu i jakości instalacji kanalizacyjnej. Są dwa podstawowe powody, dla których wykonuje się przegląd kanalizacji. Pierwszym jest jej odbiór, drugim sytuacja, kiedy instalacja często ulega awariom.  W obu tych przypadkach konieczne jest wezwania profesjonalnej firmy bądź pogotowia kanalizacyjnego.

 

Inspekcja podczas odbioru

Niezależnie od sytuacji każda instalacja kanalizacyjne powinna przynajmniej raz przejść inspekcję. Dotyczy to zarówno układów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Kontrola pozwala sprawdzić poprawność jej wykonania i zgodność z projektem. Wykrycie nieprawidłowości na początku, pozwala na uniknięcie poważnych problemów w trakcie jej użytkowania. W przypadku, kiedy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjne odbiera nowy odcinek od wykonawcy zawsze przeprowadza się inspekcję kamerą video.  Podobnie rzecz ma się w przypadku domów jednorodzinnych oraz w blokach. Właściciele mają prawo zażądać od wykonawcy dokonania monitoringu kanalizacji w trakcie odbioru podwykonawczego. W przypadku, gdy taka możliwość nam umknęła, inspekcję warto wykonać na własną rękę.

Awarie instalacji kanalizacyjnej

Kanalizacja używana przez wiele lat lub używana w niewłaściwy sposób może ulegać awariom. I w takim wypadku można wezwać pogotowie kanalizacyjne lub firmę zajmującą się inspekcjami kamerą TV. Pozwoli to dokładnie określić i zlokalizować przyczynę niedrożności rur. Czasem takie sytuacje wynikają z błędów konstrukcyjnych, częściej jednak z wieloletniego osadzania się tłuszczy i tkanek na rurach, przerostach przez korzenie drzew, czy wrzucaniu rzeczy niedozwolonych do muszli klozetowej.