Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Kiedy należy wezwać pogotowie kanalizacyjne?


Pogotowie kanalizacyjne – co to takiego?


Pogotowie kanalizacyjne świadczy usługi z zakresu przepychania niedrożnych rur i czyszczenia kanalizacji. Pomaga rozwiązać różne problemy związane z systemem kanalizacyjnym.


Najczęściej spotykanym, a zarazem najłatwiejszym do usunięcia, problemem są zatory w łazienkach i toaletach. Zatkany sedes jest stosunkowo łatwy do odetkania, nie zaleca się samodzielnego przepychania sedesu sprężyną, gdyż można w taki sposób łatwo uszkodzić ceramiczną miskę klozetową. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy wiedzą jak do tego podejść. W wielu przypadkach wystarczy użyć gumowej przepychaczki, a jeśli ta metoda zawiedzie, trzeba odkręcić śruby mocujące sedes, zdjąć go i wyjąc to, co spowodowało zator. Często zatyka się także rura w kuchni – tutaj sytuacja jest gorsza, bo zator kuchenny może być spowodowany tłuszczem i resztkami jedzenia, które odkładają się wewnątrz rury kanalizacyjnej. Przy minimalnych spadkach poziomów kanalizacyjnych łatwo o zapchanie światła rury. W łazience również zdarzają się zatory, najczęściej w brodzikach i wannach – w tym wypadku winowajcą są zazwyczaj włosy, które gromadzą się w przewodzie kanalizacyjnym.


Można próbować odetkać zatkane rury przy pomocy specjalnych chemicznych preparatów do udrażniania, ale jeżeli te metody zawiodą, nie powinno się zwlekać z wezwaniem pogotowia kanalizacyjnego.


W czym może pomóc pogotowie kanalizacyjne:


• Odtykanie zapchanych toalet, pisuarów, umywalek, brodzików, wanien


• Czyszczenie studni i wpustów burzowych


• Udrażnianie przyłączy i kolektorów kanalizacji


• Naprawa cieknącego kranu czy rury


• Ustalenie przyczyny niedrożności za pomocą kamery TV


• Usuwanie niedrożności


Jeżeli spotkasz się z którymś z wymienionych wyżej problemów, zgłoś się do pogotowia kanalizacyjnego, które świadczy swoje usługi przez całą dobę.