Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Renowacja kanalizacji rękawem

Jesteśmy ekspertami w zakresie bezwykopowych renowacji kanalizacji rękawem. Po uprzednim wyczyszczeniu kanalizacji i określeniu zakresu naprawy, przeglądając rurociąg kamerą TV podejmujemy decyzję o sposobie naprawy. Renowację rękawem wykorzystujemy zawsze tam, gdzie bezpośredni dostęp do rur poprzez wykop jest niemożliwy lub utrudniony (np. kanalizacja w halach zapełnionych maszynami, kanalizacja biegnąca pod budynkami, drogami itp.). Czas realizacji naprawy jest też znacznie krótszy i tańszy niż w metodach tradycyjnych i zwykle regenerowany odcinek nie musi być wyłączany z eksploatacji na czas naprawy.

Sposoby naprawy kanalizacji

Naprawa punktowa tzw. shortlining stosowana jest, gdy naprawy wymaga niewielka część (punkt) kanalizacji zniszczonej przez wrastający korzeń, rozszczelnione łączenia rur, miejscowe pęknięcie itp.

Naprawa wykonywana jest tzw. "packerami" - nadmuchiwanymi balonami na obwód których zakłada się nasączoną żywicami wykładzinę. Tak przygotowany "packer" wsunięty w rurociąg dojeżdża do uszkodzonego miejsca gdzie zostaje "napompowany". W miejscu uszkodzenia przyklejona zostaje wykładzina, która dokładnie dopasowuje się do obwodu rury tworząc na jej obwodzie gładką powierzchnię.

naprawa punktowaKliknij aby powiekszyć


Naprawa całych odcinków kanalizacji metodą "rura w rurę". Przez stary zniszczony kanał, po uprzednim jego przygotowaniu, zostają wciągnięte nowe rury z PVC w niewielkim stopniu zmniejszając dotychczasowy przekrój kanału.

Wszystkie stosowane metody trwale i skutecznie przeciwdziałają dalszej degradacji kanału i pozwalają na jego dalsze sprawne funkcjonowanie. Zajmujemy się również kompleksową przebudową i renowacją kanalizacji.