Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Inspekcja kanalizacji kamerą TV

Eksploatacja sieci kanalizacyjnych wiąże się także z okresowymi przeglądami, wykonywanymi m.in. przez inspekcje kamerą TV. Wykonywanie takich przeglądów umożliwia szybkie i tanie oszacowanie stanu technicznego kanałów i podjęcie właściwych działań np. czyszczenie kanalizacji lub naprawy bezwykopowej

Zajmujemy się przeglądami kanalizacji przy zastosowaniu kolorowych kamer TV: samojezdnych z pomiarami spadków oraz wpychanych przez rewizję i otwarte rurociągi. Zapewniamy, że szybko wykryjemy i dokładnie zlokalizujemy nieszczelne miejsca w kanałach, ustalimy przyczyny zapychania się kanalizacji, określimy miejsce wrastania korzeni i inne przyczyny nieszczelności, w tym pęknięcia rur, infiltracje wody gruntowej do kanałki, spadki i przeciwspadki rurociągu.

Ustalenie przyczyny awarii to początek naszych prac. Zajmiemy się także naprawą i udrożnieniem kanalizacji. Unikniemy w ten sposób całkowitego zniszczenia kanału, który później można by naprawić tylko dzięki wykopowi i wymianie uszkodzonej rury.

wóz inspekcyjnyKliknij aby powiekszyć
miejsce pracy operatora kameryKliknij aby powiekszyć
kamera samojezdnaKliknij aby powiekszyć
kamera wpychana do małych średnicKliknij aby powiekszyć
widok z wnętrzaKliknij aby powiekszyć


Obraz z kamery wraz z bieżącym opisem (odległość w mb, spadki w %, komentarz operatora) widoczny jest na monitorach i zapisywany na twardym dysku komputera skąd przenoszony jest na płyty CD (możliwość odtwarzania na dowolnym komputerze). Film z inspekcji możemy również nagrać na przenośne nośniki pamięci typu USB.

W inspekcji TV wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie do natychmiastowego wydruku raportów zawierających opis badanego odcinka, jego prezentację graficzną, zdjęcia oraz wykresy spadków (zobacz przykładowy raport z inspekcji TVC). Dokumentacja zawiera również ocenę eksploatacyjną kanału oraz ewentualną propozycje jego naprawy.

raportKliknij aby powiekszyć
raportKliknij aby powiekszyć
raportKliknij aby powiekszyć
raportKliknij aby powiekszyć
raportKliknij aby powiekszyć