Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Witamy na naszym blogu

 

wyposażenie samochodów WUKO

Podstawowe wyposażenie samochodów WUKO

Systemy kanalizacyjne wymagają profesjonalnej obsługi. Wszelkie prace konserwacyjne muszą być wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Samochody WUKO to doskonała technologia, która pozwala na dokładne przeprowadzenie wymaganych prac. Czym one są? Jakie jest podstawowe wyposażenie samochodów WUKO?

Czytaj więcej...

parking kanalizacja

Budowę odwodnień liniowych w halach produkcyjnych, magazynach i na parkingach

Woda z powierzchni nieprzepuszczalnych, takich jak posadzka przemysłowa, może być odprowadzana do kanalizacji lub gruntu dzięki systemowi odwodnień liniowych. Jego funkcją jest więc ochrona pomieszczeń przed zalaniem, dlatego budowę odwodnienia liniowego należy uwzględnić w trakcie przygotowywania się do inwestycji w halę produkcyjną, magazyn czy parking. Dzięki temu użytkowanie powierzchni będzie bezpieczne i komfortowe. 

Czytaj więcej...

Jak wyregulować wysokość włazów studzienek?

Wystające lub zapadnięte włazy do studzienek kanalizacyjnych to zmora wielu kierowców. Narażanie w ten sposób na niebezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego jest karygodne, dlatego władze miast z uporem starają się naprawić problem. W przypadku, kiedy posiadasz studzienkę o nieregularnej wysokości na swojej posesji, konieczna jest jej szybka naprawa. W jaki sposób wyregulować wysokość włazów studzienek?

Czytaj więcej...

studnia rewizyjna

Budowa studni rewizyjnej krok po kroku

Podłączenie domu lub każdego innego budynku do kanalizacji jest nie tylko koniecznością ze względów sanitarnych, ale również ogromną wygodą, ponieważ chyba nikt nie wyobraża sobie mieszkania w domu bez możliwości korzystania z ubikacji. Przyłącze kanalizacyjne to przewód łączący wewnętrzną instalację z zewnętrzną siecią. Przyłącze zaczyna się za studzienką rewizyjną.

Czytaj więcej...

typy kanalizacji

Podstawowe typy instalacji kanalizacyjnych

Żeby sieć kanalizacyjna nie stwarzała większych problemów, należy się zastanowić, jaki rodzaj instalacji będzie odpowiedni i zapewni długotrwałe użytkowanie. Poznaj podstawowe typy instalacji kanalizacyjnych. 

Czytaj więcej...

rurociąg technologiczny

Jak dbać o stan rurociągów technologicznych?

Systematyczna dbałość o sieci kanalizacyjne jest niezbędna, aby zagwarantować sprawność i bezawaryjność ich działania. Rozbudowane systemy rurociągów technologicznych wymagają wyspecjalizowanych sprzętów, które skutecznie je oczyszczą i zabezpieczą przed uszkodzeniami. Jakie działania należy podjąć, aby kompleksowo zadbać o rurociągi?

Czytaj więcej...

czyszczenie przepustów

Czyszczenie przepustów pod drogami

Czyszczenie przepustów to jeden z najważniejszych elementów utrzymania dróg. Od regularności i sumienności, z jaką realizowany jest ten proces, zależy kondycja rurociągów. Jeśli zapomnisz o czyszczeniu, wówczas musisz się liczyć z konsekwencjami w postaci ich szybszego zużycia czy niszczenia. Zła kondycja przepustów oraz gromadzące się w nich zanieczyszczenia też mogą znacznie obniżać jakość wody i innych mediów.

Czytaj więcej...

shortlining

Shortlining, czyli punktowa naprawa kanalizacji

Konserwacja czy naprawa sieci kanalizacyjnej często kojarzy się z koniecznością wykonania wykopów. Nowoczesne techniki reperacji umożliwiają jednak zastosowanie mniej inwazyjnych metod. Należy do nich między innymi shortlining. Ta technologia bezwykopowa, znana też pod nazwą reliningu krótkimi modułami, jest sposobem na szybką likwidację problemu dotyczącego usterki i nieszczelności kanalizacji.

Czytaj więcej...