Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Witamy na naszym blogu

 

naprawa kanalizacji

Urządzenia elektromechaniczne w naprawach kanalizacji

Kanalizacja, aby działała bez zarzutów, powinna być regularnie czyszczona i udrożniana. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że wszystko będzie działało jak należy. Nawet w najlepiej zaprojektowanej kanalizacji zbiera się brud i osad, gdyż zainstalowana w komorze pompa nie radzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami. 

Czytaj więcej...

korzenie w kanalizacji

Dlaczego korzenie wrastają w kanalizację?

Jednym z czynników powodujących zapychanie kanalizacji są wrastające w nią korzenie drzew. Głównym zadaniem korzeni jest pozyskiwanie wody i substancji odżywczych z gleby, dlatego korzenie drzew i krzewów ciągle poszukują miejsc znajdujących się pod powierzchnią gruntu, z których mogą wyssać te cenne dla życia roślin składniki.

Czytaj więcej...

wpust burzowy

Czyszczenie zewnętrznych wpustów burzowych

Kanalizacja to stosunkowo młody wynalazek. Bez niej nasze współczesne życie nie byłoby takie, jakie znamy. Systemy kanalizacyjne są ciągle udoskonalane, powstają nowe elementy, które poprawiają ich wydajność i funkcjonalność, ale jedno pozostaje bez zmian – obowiązek regularnego czyszczenia kanalizacji.

Czytaj więcej...

inspekcja

Rodzaje kamer wykorzystywanych w inspekcji kanalizacji

Kanalizacja to skomplikowany system stworzony, aby skutecznie odprowadzać ścieki oraz wodę opadową. Ta rozbudowana sieć jest ukryta przed naszym wzrokiem pod powierzchnią ziemi. Aby mogła sprawnie funkcjonować, trzeba dbać o jej dobry stan techniczny.

Czytaj więcej...

widok

Dlaczego cieknie z kranu? Najczęstsze przyczyny awarii

Cieknący kran irytuje każdego domownika. Jednakże poziom irytacji nie zawsze jest równoznaczny z poziomem motywacji do jego naprawy. Zazwyczaj nie mamy na to czasu lub zwyczajnie nie wiemy, dlaczego nasz kran cieknie, gdzie szukać przyczyny usterki oraz jak ją naprawić. Poniżej znajdują się wskazówki, co do najczęściej występujących sytuacji, w wyniku których cieknie kran.

Czytaj więcej...

aprawa odcinków kanalizacji metodą rura w rurę - ilustracja

Naprawa odcinków kanalizacji metodą „rura w rurę”

Kanalizacja może być naprawiona z wykorzystaniem różnych rozwiązań. Najczęściej stosowane metody to technologia „rękawa” żywic, a także metoda określana mianem „rura w rurę”, czyli krótki lub długi relining. Druga technika polega na wciągnięciu nowej rury charakteryzującej się mniejszym przekrojem w stary przewód. Takie rozwiązanie stosuje się w odcinkach krótkich, a także długich.

Czytaj więcej...

wyposażenie samochodów WUKO

Podstawowe wyposażenie samochodów WUKO

Systemy kanalizacyjne wymagają profesjonalnej obsługi. Wszelkie prace konserwacyjne muszą być wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Samochody WUKO to doskonała technologia, która pozwala na dokładne przeprowadzenie wymaganych prac. Czym one są? Jakie jest podstawowe wyposażenie samochodów WUKO?

Czytaj więcej...

parking kanalizacja

Budowę odwodnień liniowych w halach produkcyjnych, magazynach i na parkingach

Woda z powierzchni nieprzepuszczalnych, takich jak posadzka przemysłowa, może być odprowadzana do kanalizacji lub gruntu dzięki systemowi odwodnień liniowych. Jego funkcją jest więc ochrona pomieszczeń przed zalaniem, dlatego budowę odwodnienia liniowego należy uwzględnić w trakcie przygotowywania się do inwestycji w halę produkcyjną, magazyn czy parking. Dzięki temu użytkowanie powierzchni będzie bezpieczne i komfortowe. 

Czytaj więcej...