Obsługa Przemysłowych Sieci Kanalizacyjnych

Czyszczenie kanalizacji

Jednym z najczęściej wykonywanych przez naszą firmę zleceń jest czyszczenie kanalizacji. Udrażnianie zwykle odbywa się przy użyciu specjalistycznych pojazdów wyposażonych w ciśnieniowe systemy czyszczenia kanalizacji. W momencie, gdy niemożliwe jest ich użycie, wykorzystujemy elektryczne przepychacze wykorzystujące do swej pracy sprężyny mechaniczne. Podejmiemy się czyszczenia kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz technologicznej w pełnym zakresie średnic od małych Ø32mm przez standardowe Ø150-250 aż do kolektorów Ø1500mm. Wyczyścimy także:

  • rewizyjne i osadowe studnie kanalizacyjne,
  • piony sanitarne i deszczowe wraz z przyłączami,
  • zewnętrzne wpusty burzowe i ściekowe kratki wewnątrz budynków,
  • kolektory, przyłącza i przykanaliki.
czyszczenie kanalizacjiKliknij aby powiekszyć
pogotowie kanalizacyjneKliknij aby powiekszyć
udrażnianie kanalizacji łódźKliknij aby powiekszyć
przegląd kanalizacji łódźKliknij aby powiekszyć
usługi wukoKliknij aby powiekszyć

Dokładne i staranne czyszczenie kanalizacji to nasza specjalność. Profesjonalne działanie umożliwia nam wybór odpowiedniego sprzętu oraz technologii czyszczenia dostosowanej zarówno do rodzaju instalacji, jak i wielkości zanieczyszczenia. Oferta firmy obejmuje również czyszczenie separatorów i osadników wykorzystywanych przede wszystkim w instalacjach przemysłowych oraz szeroki zakres prac naprawczych.

Czyszczenie kanalizacji metodą ciśnieniową

To jedna ze stosowanych przez nas technikczyszczeniakanalizacji, w której do wypłukiwania nieczystości kanalizacyjnych wykorzystuje się wodę pod wysokim ciśnieniem.

W metodzie konieczne jest zastosowanie specjalistycznego samochodu wyposażonego w pompę, która tłoczy wodę pod wysokim ciśnieniem do węża gumowego zakończonego specjalną głowicą. Wąż wsuwa się do kanału, a wypływający z głowicy silny strumień wody uderza o ścianki kanału, na skutek czego zanieczyszczenia odrywają się i wypłukiwane są do studni rewizyjnej. Stąd są odpompowywane do beczki lub wybierane ręcznie np. wypłukany gruz i kamienie.

Metoda ta jest niezwykle skuteczna pod warunkiem zastosowania wysokiej jakości sprzętu. Wówczas siła wypłukiwania osadów pozwala na dokładne wyczyszczeniekanalizacji. Technikę stosujemy przy zewnętrznych kolektorach, przyłączach, przykanalikach, rurociągach w halach produkcyjnych, magazynach, piwnicach.

W sytuacji, w której niemożliwe jest użycie specjalistycznego pojazdu typu WUKO i mniejsze, wykorzystujemy urządzenia zamontowane na zamontowane na małych samochodach dostawczych. Wybór rodzaju pojazdu lub maszyny oraz dobór odpowiednich głowic czyszczących umożliwia czyszczenie kanalizacji od najmniejszych Ø 50 do kolektorów Ø 1500 mm.

wuko warszawaKliknij aby powiekszyć
inspekcja kanalizacjiKliknij aby powiekszyć
czyszczenie ciśnieniowe kanalizacji w garażu podziemnymKliknij aby powiekszyć

Czyszczenie kanalizacji metodą mechaniczną

W tej metodzie wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, który przebija się przez zatory i w ten sposób czyści kanalizację. Urządzeniem, które wykonuje tą pracę, jest przepychacz sprężynowy, wyposażony w specjalną sprężynę wprowadzaną w ruch obrotowy za pomocą silnika. Sprężyna zakończona odpowiednią końcówką wysuwa się wprost z bębna do czyszczonego kanału. Gwarantuje to czystą i bezpieczną pracę.

Dysponujemy elektrycznymi przepychaczami sprężynowymi RIDGID i RIONED, używanymi przy instalacjach wewnętrznych i przewodach o średnicy nie większej niż 150 mm. Pozwalają one na szybkie i skuteczne czyszczenie kanalizacji zabrudzonej tłuszczem, lepikiem bądź zarośniętej korzeniami. Sposób ich działania obrazuje poniższa ilustracja:

metody mechaniczneKliknij aby powiekszyć

Do czyszczenia i udrażniania kanalizacji wykonanej z rur betonowych wykorzystuje się metody i sprzęt znany oraz stosowany z powodzeniem od wielu lat, w tym mechaniczne przepychacze kanalizacji na wyciągarkach. Przepychacz przeciągany jest przez światło rury, skąd wygarnia namuły i przesuwa je do studni rewizyjnej. Stamtąd są wybierane na powierzchnię. Ponadto istnieje możliwość ręcznego czyszczenia kanalizacji, sprawdzająca się w przy przypadku kanalizacji przełazowej, a także w osadnikach i basenach.